Świat pod Lupą. Warszawskie Spotkania Międzynarodowe

Chcesz zrozumieć, jak działa współczesny świat, jakie rządzą nim mechanizmy? Kto rozdaje karty, kto wyznacza kierunki? Jak wydarzenia z drugiego końca świata mają wpływ na to, co dzieje się tuż obok? Na te i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć podczas tegorocznej edycji wydarzenia Świat pod lupą. Warszawskie Spotkania Międzynarodowe. Wstęp wolny. Szczegóły na www.swiatpodlupa.eu

Chcesz zrozumieć, jak działa współczesny świat, jakie rządzą nim mechanizmy? Kto rozdaje karty, kto wyznacza kierunki? Jak wydarzenia z drugiego końca świata mają wpływ na to, co dzieje się tuż obok?

Na te i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć podczas tegorocznej edycji wydarzenia Świat pod lupą. Warszawskie Spotkania Międzynarodowe – serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej refleksji i dyskusji o aktualnych wydarzeniach i scenariuszach przyszłości relacji międzynarodowych. Już po raz czwarty zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań i debat – zawsze wracając przy tym do pytania o udział Polski w globalnych procesach i wyzwaniach.

W tym roku przyjrzymy się bliżej sojuszom w epoce przemian i niestabilności. Zarówno wewnątrz Europy, jak i na arenie globalnej, dochodzi do przetasowań, starzy gracze tracą dominującą pozycję, a nowi aktorzy wyrastają na poważnych konkurentów. Wymusza to szukanie nowych sojuszników zarówno przez tych, którzy chcą istniejący porządek międzynarodowy obronić, jak i tych, którzy pragną „wywrócić stolik”. Będziemy zatem pytać: Czy organizacje międzynarodowe jak ONZ nadal spełniają swoją rolę? Jak będzie wyglądać nowe rozdanie w UE? Jakich sojuszy potrzebujemy dla utrzymania ładu międzynarodowego i wspólnego działania na rzecz ratowania naszej planety?

Wstęp wolny, ale prosimy o rejestrację, by móc oszacować liczbę uczestników. Szczegóły na www.swiatpodlupa.eu