Świat pod Lupą 2018

„Świat pod Lupą” to zaproszenie do spotkań i rozmów, w których postawimy pytania o Polskę, Europę i Świat.

Goście

Wśród nich m.in. prof. Jan Zielonka i Kalypso Nicolaïdis z Uniwersytetu Oksfordzkiego, komentatorka Le Monde Sylvie Kauffmann, jeden z czołowych polskich publicystów technologicznych i społecznych Edwin Bendyk, profesor Jean Monnet w HEC Paris i aktywista europejski Alberto Alemanno, dyrektor Klubu Jagiellońskiego Krzysztof Mazur i rosyjska feministka Ałła Mitrofanowa. Pełna lista gości zndajuje się tutaj.

Dokąd zmierza świat? Jak obywatele i obywatelki mogą kształtować swoje środowisko społeczne, gospodarcze i naturalne? Ja zmienia się Europa i jak odnajdzie się w niej Polska? Czy uda nam się na czas zahamować zmiany klimatu? To tylko niektóre z pytań, na które chcemy odpowiedzieć podczas Świata pod Lupą, by lepiej zrozumieć dotykające nas globalne przemiany.

 

„Świat pod lupą” to zaproszenie do spotkań i rozmów, w których postawimy pytania o Polskę, Europę i Świat. Pytania, które cisną się nam na usta, a na które nie zawsze znajdujemy odpowiedzi. To dwudniowa podróż przez ważne i ciekawe problemy międzynarodowe naszych czasów w towarzystwie znakomitych intelektualistów, wybitnych ekspertek i praktyków z różnych krajów. Dyskusje, filmy i warsztaty poświęcone temu, co dzieje się w otoczeniu Polski i Europy, pozwolą zobaczyć współczesne wyzwania wyraźniej i z wielu perspektyw. „Świat pod lupą” to spotkania otwarte dla wszystkich, którzy podzielają naszą fascynację światem i troskę o jego przyszłość.

Podczas Świata pod Lupą 12 i 13 października w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 o władzy we współczesnym świecie, napięciu między suwerennością a wartościami członkowskimi, zmianach klimatu, kontroli algorytmów nad naszymi danymi, wyborach do Parlamentu Europejskiego i o przyszłości Polski w Europie dyskutować będą czołowi eksperci, myśliciele i dziennikarze. Wśród nich prof. Jan Zielonka i Kalypso Nicolaïdis z Uniwersytetu Oksfordzkiego, komentatorka Le Monde Sylvie Kauffmann, jeden z czołowych polskich publicystów technologicznych i społecznych Edwin Bendyk, profesor Jean Monnet w HEC Paris i aktywista europejski Alberto Alemanno, dyrektor Klubu Jagiellońskiego Krzysztof Mazur i rosyjska feministka Ałła Mitrofanowa.

Świat pod Lupą organizowany jest przez Warszawskie Biuro ECFR i Fundację im. Heinricha Bölla w Polsce w strategicznym partnerstwie z Miastem Stołecznym Warszawa.

Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest tutaj.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy do rejestracji tutaj.